ניקוי וחיטוי מזגנים

המזגן המותקן בביתנו מהווה קרקע פורייה להתפתחות מזהמים שונים, כגון: וירוסים, חיידקים, פטריות ועובש. תנאי הלחות השוררים בתוך המזגן בצירוף תנאי החשכה, מאיצים את התפתחותם של עובשים ומזהמים.

ניתן לראות את אותם מזהמים ביציאת האוויר של המזגן כנקודות שחורות שמצטברות על המזגן ועל המפוח, ובמקרים חריגים גם על תריסי המזגן. זיהום זה יכול להיות מלווה בריח רע.

כאשר אתם מפעילים את המזגן, כל אותם מזהמים מתפזרים בחלל החדר, וחודרים אל מערכת הנשימה של השוהים בחדר.

לפיכך, יצרני המזגנים המכירים את תופעת "תסמונת הבית החולה", ממליצים לצרכנים למנוע את התופעה או לטפל בה במידה וכבר קיימת באופן מקצועי, על ידי הזמנת שטיפה וניקוי למערכת המיזוג ,לצורך ניקוי יסודי וחיטוי מערכת המיזוג ותעלות האוורור, זאת כדי להבטיח אוויר נקי ממזהמים.

תופעה זו הינה תופעה שכיחה הקיימת בכל מערכות המיזוג, הן בבתים והן במשרדים ובמבני ציבור ומסחר. התופעה עלולה לגרום לתחלואה בקרב בני אדם בגלל פליטת המזהמים הביולוגיים לחלל החדר הממוזג, ולכן חשוב להזמין ניקוי למזגן כל כמה חודשים.

ניקוי פילטרים

יש לנקות את הפילטר של המזגן באופן תקופתי וקבוע. מדובר בפעולה מהירה שכל אחד יכול לעשות בעצמו. ניקוי יסודי של הפילטרים מבטיח שיפור משמעותי באיכות האוויר, מניעת ריח רע מהמזגן והפחתה משמעותית של מזהמים הנפלטים מתעלות האוורור ומהמזגן עצמו.

בנוסף לשיפור באיכות האויר שאתם נושמים, כאשר מנקים את המזגן והפילטרים – צריכת החשמל יורדת והספק המזגן בקירור או חימום מגיע למקסימום.

שטיפת מזגנים

ולמרות שניקוי הפילטרים ותעלות האוורור של המזגן חשוב ביותר, הרי שאין די בניקוי הפילטרים ותעלות האוורור בכדי להסיר את אותם המזהמים אשר נמצאים בחלקים הפנימיים של המזגן, והם ימשיכו להתקיים גם לאחר שתנקו את הפילטר. לכן, חשוב לבצע בנוסף גם שטיפת מזגן בחומר שמסיר את המזהמים, ולהשתמש במכשיר שטיפה בלחץ גבוה.

באמצעות שטיפת מזגן מקצועית ניתן יהיה להסיר את כל הנקודות השחורות אשר מצטברות בתוך המזגן ובתעלות האוורור. במידה והמזגן שלכם מפיץ ריח רע, זוהי נורה אדומה ויש לבצע את שטיפת המזגן והחיטוי בהקדם.

במצבי שגרה אפשר להזמין טיפול תקופתי לשטיפת המזגן אחת לשנה, בצל הקורונה רצוי לבצע את שטיפת המזגן בתדירות גבוהה יותר.

בכל מקרה, כדאי לדעת כי שהייה ממושכת בחדר סגור וממוזג מגבירה את הסיכון לנשום אוויר המכיל מזהמים שונים באחוזים גבוהים, הנמצאים בתוך תעלות האוורור של מערכת המיזוג ובמזגן עצמו. המזהמים שמקורם בתעלות האוורור ובמזגן עצמו עלולים לחדור למערכת הנשימה ולעיניים, ומשם הדרך לריאות – קצרה. המזהמים החודרים לריאות האדם עשויים לגרום לתופעות נפוצות כמו נזלת, גודש בעיניים וחום. במקרים חריגים הם יכולים לגרום גם לכאבי ראש.

אתם בהחלט יכולים להפעיל את המזגן בבית, גם בתקופה זו, בהתאם לצורך, אך כדאי להקפיד על שטיפת המזגן, וחיטוי וניקוי יסודי שלו. נוסף על כך, חשוב לפתוח מעט את החלון כדי לדאוג לאוורור כאשר המזגן עובד, במיוחד בתקופת הקורונה כאשר יש להקפיד על חדרים מאווררים היטב.

דאגו לבריאותכם ולבריאות בני משפחתכם, והעניקו להם את האוויר הנקי ביותר, ללא חיידקים, בקטריות ווירוסים.

התקנות מזגנים, שירות טכנאי מזגנים למוסדות ופרטיים אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה

מוזמנים להמשיך לקרוא

מיני VRF

מיני VRF המומחים של חברת אלפא ק.א.ר מערכות מיזוג ואוורור בע"מ ממליצים על מזגן מיני VRF קירור או חימום באמצעות מזגן זאת הדרך הבטוחה, היעילה

המשך קריאה »

ניקוי וחיטוי מזגנים

ניקוי וחיטוי מזגנים המזגן המותקן בביתנו מהווה קרקע פורייה להתפתחות מזהמים שונים, כגון: וירוסים, חיידקים, פטריות ועובש. תנאי הלחות השוררים בתוך המזגן בצירוף תנאי החשכה,

המשך קריאה »

מזגן מיצובישי VRF

מזגן מיצובישי VRF למה לקנות מזגן מיצובישי מסוג VRF ? טכנולוגיית המיזוג שנקראת VRF=Variant Refrigerant Flow נולדה בשנת 1982 ביפן. באופן מילולי אפשר לתרגם זאת

המשך קריאה »

התקנת מזגן VRF

התקנת מזגן VRF מזגן – VRF Variable refrigerant flow מהווה כיום את הבחירה האופטימאלית עבור כל מי שתר אחר מערכת מיזוג גדולה ועוצמתית. המזגן פועל

המשך קריאה »
Call Now Button דילוג לתוכן