מזגן אינוורטר -מזגנים ושרותים נוספים

מי צריך מזגן מולטי-אינוורטר?

במשפט אחד: כמעט כל אחד צריך מזגן כזה כי הוא המתקדם ביותר בין סוגי המזגנים הקיימים בשוק, אבל ראשית צריך להבין את הטכנולוגיה: כל מזגן פועל עם מנוע ומדחס שנשלטים ע"י מערכת בקרה, ויש בו מאייד ומאווררים שמפזרים ומזרימים את האוויר דרך פתחי המזגן. הטכנולוגיה הבסיסית למיזוג אוויר היא בערך בת מאה שנה, אבל הבשורה של השנים האחרונות היא שיטת המולטי אינוורטר.
מזגן מולטי אינוורטר (ובאנגלית Multi-Inverter) הוא מערכת שלמה של מזגנים שמחוברים ליחידת בקרה ומנוע אחד. כשהטכנולוגיה מאפשרת לה לכוון את עוצמת הקירור ולשמור על טמפרטורה רצויה תוך צריכה משתנה של חשמל. כלומר המולטי-אינוורטר לא מפסיק לעבוד כשהטמפרטורה מגיעה אל המספר שכיוונת. זאת בניגוד למזגן רגיל שבו המדחס מפסיק לעבוד בהגעה לטמפרטורה. מזגנים מטיפוס אינוורטר או מולטי אינוורטר לא מפסיקים את פעולת המדחס אלא מקטינים את ההספק החשמלי שלו. לכן המדחס עובד בקצב נמוך יותר אבל לא נעצר. התוצאה היא חיסכון באנרגיה והארכה של חיי המדחס.

 

מזגן עם שליטה רב מימדית

מערכת הבקרה של מזגן מולטי אינוורטר מאפשרת לך להפעיל את המנוע העוצמתי שלו כך שלכל חדר וחלל בדירה תגיע עוצמה משתנה של קירור. כלומר אתה שולט בכל איזור בדירה בנפרד. זה יתרון גדול של המולטי-אינוורטר מול מזגן מרכזי שצורך חשמל רב בבית.

 

איך מתקינים מזגן מולטי-אינוורטר

כשמדובר על דירה חדשה מקבלן עליו להכין את התשתית למזגן עד השלמת בניית הדירה, אולם ברוב המקרים אנו מדברים על הכנת דירה קיימת למזגן. כמו בהתקנת מזגן מרכזי, גם המולטי-אינוורטר מחייב צנרת המיזוג בקירות הבית ובדרך כלל בתקרה, כי כל הרכיבים במערכת מחוברים למנוע החיצוני. לאחר התקנת התשתית, איש המזגנים שלך ממתקן בכל חדר את היחידה הרלוונטית ומחבר אותה אל המנוע. המזגנים בחדרים נראים בדיוק כמו מזגנים רגילים מסוג עילי או בעלי מאייד ניסתר.

 

מה חשוב לדעת כשקונים מזגן מולטי-אינוורטר

כמו בכל מערכת מהותית בדירה יש לבדוק את נושא האחריות למזגן מטעם החברה המוכרת. רוב החברות הידועות מעניקות 3-5 שנות אחריות למוצר וכאן באה הסוגייה החשובה של בחירת המתקין. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מנוסים שעומדות מאחוריהם שנים רבות של ניסיון בהתקנת מזגנים גם בבתים פרטיים וגם בעבודה מול יזמים וקבלנים. המתקינים המנוסים סוקרים היטב את הדירה ומסיקים בקלות איזה מזגן כדאי להתקין ואיך להתאים את כל הרכיבים ויחידות הקצה בין החדרים כדי להשיג שליטה על הטמפרטורה במיזוג בכל חדר.

מוזמנים להמשיך לקרוא

אלפא ק.א.ר

טכנאי מזגנים – פתרון תקלות במזגן

פתרון תקלות שגרתיות במזגן:  שאלה  תשובה  פיתרון המזגן לא מקרר 1. המפסק מכוון לטמפרטורה גבוהה מידי 2. התרמוסטט לא נמצא במצב נכון 3. כוון לטמפרטורה רצוייה בחדר 1. בדיקת חשמלאי 2. הרמת מפסק ראשי הקירור מהמזגן חלש מידיי 1. פילטר המזגן סתום 2. דלתות + חלונות פתוחים בחדר 3. תרמוסטט

המשך קריאה »
איך לבחור טכנאי

יועץ מיזוג אוויר – מדריך לבחירת מזגן

בתנאי האקלים הישראלי ומחירי החשמל הגבוהים בחירת מזגן הינו תהליך חשוב מאוד לאיכות חיים. מתי לקנות מזגן?למעשה, על פי רוב, כיום לא נכנסים לדירה חדשה אם לא מוודאים מראש שיש בה מזגן, או לחלופין מתקינים בה מיזוג אוויר. בכל זאת, כדאי מאוד לא לחכות לרגע האחרון, זאת אומרת לקיץ, כדי

המשך קריאה »
אלפא ק.א.ר

מזגן vrf מומלץ

מזגן vrf מומלץ מערכות מיזוג אוויר בזרימת קירור משתנה (VRF) הפכו פופולריות יותר ויותר עבור יישומים מגורים ומסחריים בשל יעילות האנרגיה, הגמישות ובקרת הטמפרטורה המדויקת שלהן. מערכות אלו משתמשות בטכנולוגיה מתקדמת כדי לספק חימום וקירור לאזורים שונים בתוך המבנה, מה שהופך אותן לאידיאליות עבור דירות ובתים פרטיים. מערכות VRF מורכבות

המשך קריאה »
דילוג לתוכן