11בתנאי האקלים הישראלי ומחירי החשמל הגבוהים בחירת מזגן הינו תהליך חשוב מאוד לאיכות חיים

מתי לקנות מזגן?
למעשה, על פי רוב, כיום לא נכנסים לדירה חדשה אם לא מוודאים מראש שיש בה מזגן, או לחלופין מתקינים בה מיזוג אוויר. בכל זאת, כדאי מאוד לא לחכות לרגע האחרון, זאת אומרת לקיץ, כדי להזמין מתקין מורשה, אלא לנסות לחשוב כמה צעדים קדימה. אם תחכו לתקופת הקיץ סביר להניח שתשלמו הרבה יותר, ואולי גם תחכו קצת יותר. האביב הוא התקופה האידיאלית להתקנת מזגן, אבל לא נורא אם תתקינו גם בחורף או בסתיו. בכל זאת, מה צריך לדעת לפני שמחליטים להתקין מזגן חדש?
בכל אופן, כיום ממעטים לייצר מזגני אוויר כאלה. הסטנדרד הוא "מזגנים מפוצלים". מדובר אכן במזגן המפוצל כך שחלק המנוע נמצא מחוץ לבית וחלק המיזוג נמצא כמובן בפנים בנוגע לרעש – כמעט ולא מרגישים בו.
מי טוב בקור, מי טוב בחום? סוגי המזגנים המפוצלים
המזגנים המפוצלים נחלקים למזגנים עיליים, רצפתיים, מיני-מרכזיים ומזגנים רב-מאיידים. נשמע קצת מסובך, אבל זה מאוד פשוט. אז מה בכל זאת ההבדל ביניהם? העיליים הם הנפוצים ביותר; הם בדרך כלל מותקנים על קיר בצמוד לתקרה. פתח האוויר שלהם מורכב כלפי מטה, מה שמאפשר הפצת אוויר קר בצורה מיטבית. הבעיה היחידה שלהם היא דווקא בעת עונת החורף, משום שהחום של המזגנים האלה מתפזר יותר לאט, . מזגן מיני מרכזי הוא מזגן המכיל מנוע גדול אחד, עם מספר פתחי אוורור ברחבי הבית, כך שההפעלה שלו משחררת קור בכל החללים. היתרון הבולט שלו הוא העלות הנמוכה יחסית. הרבה יותר חסכוני ויעיל להתקין בבתים מזגן אחד כזה, מאשר מספר מזגנים.
היקר ביותר הוא המזגן הרב-מאייד, לו יש יחידת שליטה חיצונית. היתרון שלו הוא בכך שאפשר לשלוט באילו חדרים בדיוק לשחרר אוויר קר ובאילו לא, בניגוד למזגן מיני מרכזי המפזר את הקור לכל החללים ללא קיפוח – אם כי ניתן כמובן לסגור את התריסים, דבר שעוצר את הקור, אך לא חוסך אנרגיה.
התאמת המזגן לתשתיות הבית
כמובן שכמו ברוב התחומים הצרכניים, גם כאן הכל תלוי בצרכים שלכם. לפני שאתם מקבלים החלטה צריך להתחשב במספר פרמטרים. לפני הכל, חשוב להתאים מזגן לתשתיות הקיימות בבית או במשרד. בדרך כלל קל להתקין מזגן בבתים חדשים, אבל אם מדובר בבתים ישנים יותר התמונה הופכת למורכבת יותר.
איך לחסוך בחשמל ולשמור על איכות הסביבה?
בנוסף, יש לברר את סוגיית החיסכון בחשמל. הנטייה בשוק היא ללכת לקראת הצרכן, אבל חשוב לבדוק ולוודא שאכן לא מדובר במפלצת זוללת חשמל, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת איכות הסביבה. כיום יש הרבה יותר מודעות לנושא איכות הסביבה גם בעולם המזגנים. אם הדבר חשוב לכם, והוא צריך להיות חשוב לכם, ודאו כי גז המזגנים הוא מסוג R410A. מדובר בגז שנחשב ידידותי לסביבה יותר מאחרים.
תיקונים ואחריות
סוגיה חשובה נוספת היא השירות. מומלץ לברר האם מי שמכר לכם את המזגן, הוא גם אחראי לשירות התיקונים במידה ויידרשו, ואם לא – לברר מי עושה זאת במקומו. באותה הזדמנות כדאי לבדוק מהי תקופת האחריות, ויתרה מכך – לוודא שהיבואן או מחלקת השירות מחזיקים חלפים המתאימים למזגן ובינתיים הלחות משתוללת שם בפנים ובחוץ. אז שיהיה לנו קיץ צונן וחורף חם.
אנחנו מקווים שהמדריך לבחירת מזגן עזר לכם בהחלטה, אם אתם עדיין מתלבטים נשמח לענות על כל שאלה.
אלפא קאר שירות והתקנות מזגנים, מטרתנו לנסות לעזור בבחירת מזגן ולוודא שהמזגן שתבחרו יתאים לצרכים האישיים שלכם. אם בכל זאת אתם זקוקים לעזרה בבחירת מזגן אתם מוזמנים להתקשר ולהתייעץ עם אחד ממומחי המזגנים שלנו.

התקנות מזגנים, שירות טכנאי מזגנים למוסדות ופרטיים אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה

מוזמנים להמשיך לקרוא

מיני VRF

מיני VRF המומחים של חברת אלפא ק.א.ר מערכות מיזוג ואוורור בע"מ ממליצים על מזגן מיני VRF קירור או חימום באמצעות מזגן זאת הדרך הבטוחה, היעילה

המשך קריאה »

ניקוי וחיטוי מזגנים

ניקוי וחיטוי מזגנים המזגן המותקן בביתנו מהווה קרקע פורייה להתפתחות מזהמים שונים, כגון: וירוסים, חיידקים, פטריות ועובש. תנאי הלחות השוררים בתוך המזגן בצירוף תנאי החשכה,

המשך קריאה »

מזגן מיצובישי VRF

מזגן מיצובישי VRF למה לקנות מזגן מיצובישי מסוג VRF ? טכנולוגיית המיזוג שנקראת VRF=Variant Refrigerant Flow נולדה בשנת 1982 ביפן. באופן מילולי אפשר לתרגם זאת

המשך קריאה »

התקנת מזגן VRF

התקנת מזגן VRF מזגן – VRF Variable refrigerant flow מהווה כיום את הבחירה האופטימאלית עבור כל מי שתר אחר מערכת מיזוג גדולה ועוצמתית. המזגן פועל

המשך קריאה »
Call Now Button דילוג לתוכן